לדלג לתוכן

ויקיפדיה העברית חגגה את הערך ה-75,000

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

25 באפריל 2008

סמליל לרגל 75,000 ערכים
סמלו של רובע פונטה

ויקיפדיה העברית, האנציקלופדיה המקוונת החופשית, חגגה היום (שישי) את הערך ה-75,000 שלה. האירוע התרחש כחמש שנים לאחר הולדתה של ויקיפדיה העברית ביולי 2003.
חברי האתר, המכנים עצמם ויקיפדים, התכוננו מבעוד מועד לאירוע ולחגיגות בדרכם שלהם - בדיונים, הצבעות ובתחרות על מי יזכה לכבוד.

תחילה התדיינו הוויקיפדים בשאלה איזה סמל יש לבחור לכבוד המאורע, ולבסוף בחרו בזה אשר הציע משתמש המתכנה "הגמל התימני", אשר שילב את המספר החגיגי עם מצות בהתאם לרוח חג הפסח. לאחר שזה כבר נקבע, עברו חברי האתר לתחרות בינם לבין עצמם עבור הכבוד. אחד מהעורכים הפורים ביותר באתר מבחינת כמות ערכים, המשתמש Deroravi המוכר באתר כ"דרור", התוודה כי הכין מבעוד מועד, במשך 5 שעות, מספר רב של ערכים אותם העלה בבת אחת בשעה 2:06 לפנות בוקר, עת התקרבה רשימת הערכים למספר המיוחל.

המאמץ השתלם ונראה היה כי הערך פונטה אשר כתב אכן זכה לכבוד וליקר. הערך עוסק באחד מרובעי רומא, בירת איטליה, שמקורותיו עוד ב-14 רובעי רומא העתיקה. אך גם לערך זה לא היה זמן לנוח על זרי הדפנה, שכן עד מהרה הועלו ספקות. לאחר בירור התגלה כי ישנן שתי רשימות סטטיסטיות הסופרות את הערכים בוויקיפדיה העברית, וביניהן הפרש של שני ערכים.

כנסיית סנט מארי בפארק המלכותי סטאדלי

לאחר דיון קצר הוחלט לחלק את הכבוד בין "דרור" לבין המשתמש "ברוקולי", המתכנה "ברוקס". לפיכך זכה גם ערכו של זה האחרון הפארק המלכותי סטאדלי לבמה והכרה משותפת. פארק זה, המוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, נמצא באנגליה ובו נמצאים מספר מבנים חשובים, בהם כנסיית סנט מארי ומנזר פאונטיינז.


ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.