לדלג לתוכן

יום ירוק באוניברסיטה העברית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

23 בינואר 2006

סטודנטים ממגמה ירוקה מציגים את הפחים החדשים

היום נערך הפנינג היום הירוק של מגמה ירוקה בשיתוף אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, זו השנה השישית.

הארוע, אשר התקיים בקמפוס הר הצופים, כלל דוכנים של מגמה ירוקה המציגים את פעילותה בעיר ובארץ כדוגמת: עידוד השימוש בתחבורה ציבורית, המאבק לפתיחת חופי הכנרת לקהל הרחב, מיחזור ועוד. לצידם עמדו דוכנים נוספים של גופים סביבתיים רבים כמו גרינפיס, אוקספם, אשר החתימו על העצומה "עושים רעש" למען סחר הוגן, ואף כיבדו את הסטודנטים בתה וקפה אשר יוצרו תחת הכללים של סחר הוגן , שומרה אשר מקדמת נושאים של גינון אורגני, ארגון"גאה" אשר מקדם אקטיביזם אקולוגי, וחברת potential one אשר מכרה מאפרות אישיות אקולוגיות.

במסגרת היום נערך טיול לגן הבוטני והתקיימה הרצאה מיוחדת של מנכ"ל חברת "קיימא השקעות" בדבר השקעות אחראיות חברתית, סוג השקעות המקובל בעולם, ומתחיל להיכנס גם לישראל.

בשורת היום הייתה השקת מיכלי מיחזור בקבוקים קטנים ברחבי הקמפוס, זאת לאחר שמעולם לא היה בקמפוס מערך מיחזור מסודר למיכלים אלה.

היום נחגג במבצע מקורי, שבו כל סטודנט וסטודנטית שנצפו זורקים בקבוק לפח המיחזור קיבלו בייגלה מתנה.

ההשקה נחגגה בהרמת כוסית בפורום, בהשתתפות עשרות סטודנטים, והוצג מיצג ענק של מאות בקבוקי משקה, שכותרתו: "בקבוק ממוחזר, רווח נהדר".

נשאו דברים ראש מחלקת מעורבות חברתית ואיכות סביבה באגודת הסטודנטים יובל סרי, רכזת מגמה ירוקה בהר הצופים- מרינה אמוסין ודובר מגמה ירוקה באוניברסיטה העברית עידן דורפמן.

מרינה אמוסין, רכזת מגמה ירוקה בהר הצופים: "מטרת הארוע הייתה העלאת המודעות והצגת הפעילות בנושאי סביבה לסטודנטים ולכלל הקהל".


ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.