לדלג לתוכן

משתמש:Hummingbird

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

איני אדם מושלם, ואם עשיתי מעשה שחורג מההתנהגות המקובלת בויקיחדשות, קרוב לוודאי שמעשה זה נעשה בתום לב. אם מעירים לי על כך, אני משתדל שלא לחזור על המעשה שנית.

אני פעיל בעיקר בוויקיפדיה, תחת שם זהה. אם איני עונה כאן, ניתן ליצור איתי קשר שם.

מצב פעילות: חזרה לפעילות אחרי היעדרות ממושכת

פעילותי במיזם[עריכה]

להלן דוגמאות למספר כתבות שיצרתי או תרגמתי (בנוסף לתיקונים מעורכים נוספים):

פרט ליצירת כתבות בנושאים הקרובים לליבי או עריכת כתבות קיימות, אני נוטה לטפל בתחזוקה של המיזם ובפרט בקטגוריות שבו.

עמדות[עריכה]

תחומי העיסוק שלי[עריכה]

באופן כללי, כל מה שלא זוכה לטעמי לפרסום מספק. נושאים הקרובים במיוחד לליבי:

  • תחום הקליעה והנשק ובכלל ספורט "אחר" שלא זוכה לפרסום בתקשורת.
  • נושאים הסברתיים כגון התייחסות לשקרים שפורסמו בתקשורת מצד גורמים אנטי-ישראלים.

תקשורת[עריכה]

בעיניי תקשורת ראויה צריכה לא לפרסם כתבות "צהובות" (או לא רק) אלא דברים שחשוב שיגיעו לאוזני הציבור וזהו תפקידה העיקרי. לכתבות עם שיניים יכול להיות כוח אדיר ובמיוחד תחקירים, וכך הן יכולות לעורר התנגדות לפרסום או סנקציות על העיתון או כתביו (לדוגמה-הפסקת שירות המילואים של קלמן ליבסקינד לאחר פרסום התחקיר על גלנט) ולכן יש חשיבות לעצמאות ואי תלות בגופים כלכליים או פוליטיים. התקשורת היא "כלב השמירה" של הדמוקרטיה אך בשל כוחה לעצב מציאות, יש צורך לעמוד בכלל אתיקה שהתגבשו כדי למנוע את ניצול הכוח-שמירה על אמינות ועל איזון לדוגמה. מנגד, כל עוד מפרידים בין דעות לדיווחים, לטעמי לטורי דעות יש מקום חשוב.

אני אישית לא מתחום התקשורת וזה לא תחום עיסוק עיקרי שלי אך בתור אזרח אני רואה זאת כאמצעי אפקטיבי עוד יותר מהצבעה בבחירות כדי לעצב את המציאות-לא לעוות, אלא לתת ביטוי למה שלא מקבל ביטוי מספק.

ויקיחדשות[עריכה]

ויקיחדשות בעיניי היא כלי חשוב ביותר שמאפשר לציבור הרחב להשפיע ואחד מיתרונותיו הוא אי התלות הכלכלית או הפוליטית, ולכן הוא יכול להוות במה גם לנושאים שבמקומות אחרים לא יעברו את העורך ("מה יגידו הבעלים?"). מפריע לכם שאין עיסוק בתקשורת באירוע כלשהו? היו אתם העורכים!

המיזם לא יכול להתחרות באתרי חדשות הניזונים מסוכניות ידיעות מהעולם, אלא אם ישתמש בכוח הרשתות החברתיות (טוויטר) ויגייס אליו מספיק כותבים-זה האתגר העיקרי העומד כיום בפני המיזם, להקים גרעין קהילה משמעותי. לדעתי הפעילים המשמעותיים לא יבואו מתוך הויקיפדיה אלא מתוך תחום התקשורת ולכן המשימה העיקרית של ויקיחדשות היא מיזמי גיוס בחוגים לתקשורת.