נסיון נוסף לפיגוע בבריטניה - ג'יפ בוער התפוצץ בשדה תעופה בגלזגו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

30 ביוני 2007

חזית טרמינל הנוסעים של שדה התעופה לפני הפיצוץ

ג'יפ בוער התנגש היום (שבת) בבניין טרמינל הנוסעים בנמל התעופה בגלזגו. הג'יפ, מסוג צ'רוקי, עלה באש, התנגש בבנין וחדר אליו ולפי דיווחי מספר עדים, התפוצץ בתוכו. נכון לעתה לא ידועים נפגעים בפרשה, אך הרשויות פינו את שדה התעופה וביטלו את כל הנחיתות וההמראות אשר היו צפויות בו. חדשות Sky דיווחו כי האירוע מוגדר כעת על ידי הרשויות כנסיון נוסף לפיגוע טרור.

עדי ראיה דיווחו כי ראו שני אנשים יוצאים מהג'יפ בעוד שזה עשה דרכו לעבר הטרמינל. על פי הדיווחים, אחד משני האנשים עלה בלהבות בעודו נמלט מהג'יפ הבוער ונאבק עם השוטרים אשר ניסו לעצרו. המשטרה דיווחה כי שני חשודים נעצרו על ידה לתשאול ותחקור. עדים שונים מסרו כי עוברי אורח עזרו בלכידת החשודים וההשתלטות עליהם, לאחר שאלו ניסו להמלט מכוחות המשטרה במקום.

האירוע התרחש זמן קצר לאחר שנתגלו שתי מכוניות תופת באזור כיכר פיקדילי בלונדון. האירועים הובילו להכרזת כוננות בטחונית גבוהה במיוחד בבריטניה כולה עקב איומי הטרור. בדומה למכוניות התופת שנמצאו זמן קצר לאחר חילופי השלטון, גם מקרה זה קרוב לחילופי שלטון באזור עם השבעתו של הפרלמנט הסקוטי היום במעמד מלכת אנגליה אליזבת השנייה. עד כה לא נודע האם יש קשר בין נסיון הפיגוע הזה לנסיונות הפיגוע בלונדון.

מקורות[עריכה]