עזרה:חתימה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
הסבר מקוצר
טילדות תוצאה

~~~

שם משתמש

~~~~

שם משתמש 12:44, 20 מאי 2024 (IDT)

~~~~~

12:44, 20 מאי 2024 (IDT)

בדפים שבהם ניתן לפתוח בשיחות (כגון בדסק החדשות ובדלפק הייעוץ ובדפי השיחה של מאמרים), נהוג להשתמש בחתימה המובנית של ויקיחדשות (כולל תאריך ושעה) בכל סוף שאלה ותגובה.

יצירת חתימה[עריכה]

חתימה הכוללת גם את התאריך והשעה היא צורת החתימה המקובלת בוויקיחדשות, ובה יש להשתמש בדיונים ובשיחות. החתימה נעשית באמצעות כתיבת ארבע טילדות (~) ברציפות, באופן הבא: ~~~~. התוצאה היא כזו: שם החשבון שלכם 20:08, 27 יולי 2006 (IDT). בדף העריכה לא יוצגו ארבע הטילדות, אלא החתימה שלכם בתחביר ויקי: [[משתמש:שם החשבון שלכם|שם החשבון שלכם]] 20:08, 27 יולי 2006 (IDT).

דרך נוספת ליצירת חתימה זו היא באמצעות כפתור "חתימה" (חתימה) המוסיף חתימה למקום שבו נמצא הסמן בדף העריכה.

כתיבת הכינוי בלבד[עריכה]

את הכינוי בלבד, ללא התאריך והשעה, יוצרים באמצעות כתיבת שלוש טילדות (~) ברציפות, באופן הבא: ~~~. עם שמירת הדף יהפכו שלוש הטילדות לחתימה המובנית שלכם הכוללת קישור לדף משתמש שלכם, לדוגמה: שם החשבון שלכם. שלוש הטילדות לא יוצגו כאשר תערכו את הדף בפעם הבאה - במקומן תופיע החתימה שלכם בתחביר ויקי: [[משתמש:שם החשבון שלכם|שם החשבון שלכם]]. עדיף שלא להשתמש בדרך זו כדי לחתום בדפי שיחה.

יצירת תאריך ושעה[עריכה]

ניתן ליצור תאריך ושעה עדכניים ללא חתימה באמצעות כתיבת חמש טילדות (~) ברציפות, באופן הבא: ~~~~~,וזו תהיה התוצאה לדוגמא:14:05, 23 בדצמבר 2006 (IST)

חתימה מותאמת אישית[עריכה]

חתימה מותאמת אישית מאפשרת להציג כינוי השונה משם החשבון ולהתוות לו עיצוב שונה וקישורים נוספים (למשל, לדף השיחה שלכם). השינויים הדרושים נעשים בדף ההעדפות. קישור לדף זה נמצא בראש כל דף, מימין לשם המשתמש (הלא הוא קישור לדף המשתמש).

החתימה מופיעה בתיבת הטקסט "בחרו כינוי (לחתימות)" שמתחת לדואר האלקטרוני. כאשר אין טקסט בתיבה זו (ברירת מחדל), החתימה כוללת קישור לדף המשתמש שלכם בלבד.

מתחת לחתימה ישנה תיבת סימון בשם "אל תוסיף קישור לחתימה". סימון תיבת סימון זו משפיעה על אופן הצגת החתימה:

תיבת הסימון "אל תוסיף קישור לחתימה" אינה מסומנת
כאשר התיבה אינה מסומנת מהווה הטקסט הכתוב בתיבת הטקסט כותרת קישור לדף המשתמש שלכם. לדוגמה, אם תיבת הסימון אינה מסומנת, ובתיבת הטקסט תזינו את השם "ישראל", החתימה שלכם תראה כך: ישראל. בתחביר ויקי: [[משתמש:שם החשבון שלכם|ישראל]]. כלומר, כאשר תיבת הסימון אינה מסומנת, לפני הטקסט שמופיע בתיבת הטקסט יתווסף הטקסט [[משתמש:שם החשבון שלכם| ולאחריו יתווסף הטקסט ]], כך שהטקסט המופיע בתיבת הטקסט יהיה קישור לדף המשתמש שלכם.
תיבת הסימון "אל תוסיף קישור לחתימה" מסומנת
כאשר תיבת הסימון מסומנת, ניתן להוסיף קישורים נוספים לחתימה ולעצב אותה באמצעות האפשרויות של ויקי טקסט.
לדוגמה, סימון התיבה, והוספת הטקסט [[משתמש:שם החשבון שלכם|ישראל]] - [[שיחת משתמש:שם החשבון שלכם|שיחה]] לתיבת הטקסט, ייצור חתימה ובה קישור לדף המשתמש שלכם וקישור לדף השיחה שלכם, כך: ישראל - שיחה.


החתימה המומלצת[עריכה]

החתימה המומלצת כוללת קישור לדף המשתמש וקישור לדף השיחה:

 1. ודאו שתיבת הסימון "אל תוסיף קישור לחתימה" מסומנת.
 2. הוסיפו לתיבת הטקסט את הטקסט הבא אך שנו את המילים חשבון וכינוי לשם החשבון שלכם ולכינוי שלכם (רצוי ששם החשבון והכינוי יהיו זהים. כמו כן, שימו לב כי יש שני מופעים של "חשבון"):
  [[משתמש:חשבון|כינוי]] • [[שיחת משתמש:חשבון|שיחה]]
 3. שמרו את ההעדפות.

תיקון בעיות כיווניות של שם משתמש לועזי[עריכה]

שמות משתמש לועזיים גורמים לאי-סדר בחתימה, בתאריך ובשימוש במילים לועזיות ממש לפני החתימה. להמחשת הבעיה, נניח ששם המשתמש הוא MyUser והחתימה מופיעה ממש אחרי התגובה שלו:

המילה הלועזית לגמישות היא flexibility. MyUser 23:10, 19 באוגוסט 2006 (IDT)[תגובה]

כפי שניתן לראות - בלאגן. כדי לתקן זאת, יש להשתמש בחתימה מסוגננת. נשתמש בסימון הכיווניות rlm כדי לתקן את אי-הסדר.

 1. סמנו (Ctrl + לחצן שמאלי של העכבר) והעתיקו (Ctrl + C) את הטקסט הבא:
  ‏[[משתמש:MyUser|MyUser]]‏
 2. גשו לדף ההעדפות שלכם והדביקו (Ctrl + V) את הטקסט לתיבת הטקסט "בחרו כינוי (לחתימות)".
 3. שנו את שני המופעים של MyUser בשם המשתמש שלכם.
 4. ודאו שתיבת הסימון "אל תוסיף קישור לחתימה" מסומנת.
 5. שמרו את ההעדפות.

התוצאה:

המילה הלועזית לגמישות היא flexibility. ‏MyUser23:10, 19 באוגוסט 2006 (IDT)[תגובה]

להוספת קישור לדף השיחה, ניתן לרשום את הטקסט הבא (תוך שינוי כל המופעים של MyUser לשם המשתמש שלכם)

‏[[משתמש:MyUser|MyUser]]‏ • [[שיחת משתמש:MyUser|שיחה]]

כך שהתוצאה היא:

המילה הלועזית לגמישות היא flexibility. ‏MyUser‏ • שיחה 01:02, 1 בספטמבר 2006 (IDT)[תגובה]

הפתרון הנ"ל פותר אך ורק את בעיות החתימה, הבעיות האחרות נשארות כמובן בתוקפן ולכן מומלץ להשתמש בשם עברי.

הערות[עריכה]

 1. רצוי לבחור כינוי אחד ולהשתמש בו במשך כל תקופת פעילותכם בוויקיחדשות. שינוי שם הכינוי (לא העיצוב) שלכם מבלבל את חברי הקהילה.
 2. אין להשתמש בתמונות בחתימה. השימוש בתמונות מרחיב את גובה השורות ומכביד על גודל הדף, והדבר מאט את מהירות עלייתו בדפדפן.
 3. יש להמנע מהוספת קישורים רבים מדי ומחתימה ארוכה מדי.
 4. אין ליצור קישורים בצבע אדום.
 5. אין להוסיף רקע צבעוני לחתימה.
 6. יש להימנע מחתימה בעלת מסר פוליטי שנוי במחלוקת. מטרת החתימה היא לזהות את הכותב, לא לשמש להעברת דעות, פרסומות ומסרים לאומה.
 7. חל איסור מוחלט לעשות שימוש בתבניות כחתימה. מאחר ותבנית שתתפקד כחתימה תופיע במספר דפים רב מזה שבו מופיעות תבניות רגילות, כל שינוי בתבנית ייאלץ את המערכת לעדכן מספר גדול יותר של דפים. שימוש שכזה בתבניות לא יזיק אם יבוצע על ידי משתמש בודד, אך שימוש נרחב בשיטה זו יאט באופן משמעותי את ביצועי המערכת.
 8. יש להימנע משימוש בקו אנכי | בחתימה, כיוון שהוא מפריע לתפקוד המערכת. ניתן עם זאת לתחום אותו בתג <nowiki>, בהתאם לדוגמה:
  <nowiki>|</nowiki>.