עשרות פעילים למען פליטי אפריקה בסוכת מחאה מול כלא קציעות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

2 באוקטובר 2007

עשרות פעילים למען פליטי אפריקה בישראל, ישראלים ואפריקאים, השתתפו אתמול מול כלא קציעות בפעילות מחאה כנגד כליאתם וגירושם של פליטים אפריקאים שהגיעו לישראל. במקום הוקמה סוכה בה התקיים רב שיח בנושא, והתקיימה צעדה אל עבר שערי הכלא בו מוחזקים מאות פליטים מאפריקה שחצו את הגבול המצרי-ישראלי.

ברב השיח השתתפו פליטים מהרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, חוף השנהב, ליבריה, אריתריאה וחבל דארפור שבסודאן שסקרו את המצב בארצות מוצאם, ואת מצב הפליטים בארץ. דרישתם העיקרית היתה הענקת מעמד קבע בישראל, שיאפשר להם לעבוד, לזכות בביטוח בריאות, ואף ללמוד בארץ. כמה מהם, שהגיעו לישראל דרך מצרים, סיפרו כי בעוד במצרים הם חשו בעוינות עמוקה כלפיהם בקרב העם, בישראל יש להם בעיות עם השלטונות, אך היחס של האדם ברחוב אליהם הוא אוהד.

נציגי הגולים מקונגו, הזכירו גם את מלחמת האזרחים המתחוללת בארצם שהביאה למותם של כ-4 מיליון בני אדם, ואת מעורבותם של ממשלות ואנשי עסקים מהמערב, כולל ישראל, בסכסוך שם. אחד מהם אף טען שגורמים ישראלים בעלי אינטרסים בקונגו, מנסים ללחוץ על גרושם מישראל.

בתום הדיון צעדו המשתתפים אל עבר הכלא, יצרו בניפנופי ידים קשר עם הפליטים השוהים באגף מיוחד שהוקם עבורם לאחרונה, ובעזרת מגאפון הביעו את הזדהותם עמם.


מיזמי קרן ויקימדיה
ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.