שיחה:שמעון פרס הושבע לתפקיד נשיא מדינת ישראל

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מקורות[עריכה]

הכתבה הזו היא לא דיווח מקורי, אך גם לא בעלת מקורות. היא נכתבה תוך ניבוי עתידות מדויק להפליא מצידי, יום לפני האירוע. כביכול לא התבססתי על אף מקור, ועם זאת, למען הסדר הטוב והוכחת הקיים, להלן כתבה בynet מאת אמנון מרנדה שפורסמה היום בנושא. דרך ynet גם הגעתי לתוכן נאומו של פרס, אשר פורסם באתר. זהר דרוקמן 22:46, 15 ביולי 2007 (IDT)

למה לא לציין מקורות נוספים במאמר עצמו? Yonidebest Ω Talk 23:00, 15 ביולי 2007 (IDT)
כי הוא לא התבסס על אף מקור. את כולו ניסחתי ללא התבססות על אף מקור אחר, ולכן אני מתייחס אליו כמעין דיווח מקורי-ראשוני ומפרט את הרפרנס בדף השיחה, אך לא שם עליו את התבנית המתאימה כי היא, בכנות, לא הכי מתאימה. זהר דרוקמן 23:11, 15 ביולי 2007 (IDT)
אם כך, אולי כדאי לא לכתוב מאמרים מסוג ניבוי עתידות... Yonidebest Ω Talk 23:13, 15 ביולי 2007 (IDT)
למה, יש במאמר הזה משהו לא נכון? הרי הכל היה צפוי מראש ובעבור הדבר היחיד לגביו לא הייתי בטוח (האם אשתו של פרס תבוא לטקס והאם קצב יבוא) - מחקתי את המיותר. הדבר העיקרי שהרווחתי מהכתיבה ה"נבואית" היה בכך שלא הייתי צריך לבצע תמרוני מילים כדי שלא להחשד ב"העתקה" מהאתרים האחרים. כלומר, יכולתי לקבוע לעצמי את הניסוח ולא לוודא שאף כתב אחר (מ-ynet או "הארץ", לדוגמה) לא השתמש בו כבר. בכך הכתבה נכתבה מהר יותר וללא מאמץ, בזמן שהיא עדיין מדויקת לחלוטין. זהר דרוקמן 23:29, 15 ביולי 2007 (IDT)