לדלג לתוכן

23 עצורים בהפגנה בזכרון יעקב נגד הרג מפגינים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

7 באוגוסט 2008
23 מפגינים ומפגינות נעצרו ביום שלישי מול ביתו של מח"ט בנימין, אביב רשף. ההפגנה היתה נגד רצח מפגינים. במהלך השבוע האחרון, משמר הגבול הרג שני מפגינים נגד גדר ההפרדה, אחמד מוסא (10) ויוסוף עמירה (17).


המפגינים, נעצרו באלימות למרות שלטענתם ההפגנה היתה חוקית והם אינם עברו על שום חוק. השוטרות, המשיכו להכות בחלק מהמפגינים לאחר מעצרם, בזמן שהיו כפותים בתוך ניידת המשטרה. שניים מן המפגינים שוחררו בתנאים מגבילים ואילו שאר המפגינים נשארו במהלך הלילה בבית הסוהר.


אחמד מוסא (10), נהרג על ידי משמר הגבול, ביום שלישי ה29 ליולי. אחמד נורה בראשו מטווח קצר כאשר עמד על אדמתו ולא היווה שום איום. אחמד נהרג במקום, ושני אחיו לקחו את גופתו בחזרה לכפר (כקילומטר) כאשר משאירים אחריהם שובל של דם.

ביום רביעי, ה30 ליולי, מספר שעות לאחר הלוויתו של אחמד מוסא, יוסוף עמירה (17) נורה בראשו על ידי שוטר מתוך ג'יפ מג"ב. הוא נורה למרות העובדה שעמד בכפר שלו, ולא לקח חלק בעימותים בין צעירי הכפר לבין הצבא והמשטרה. שני כדורי גומי, הנורו מטווח של כעשרה מטרים וחדרו לגולגולתו גרמו לו למוות מוחי. אחרי חמישה ימים בהם היה צמח, יוסוף נפטר.

יוסוף עמירה הוא הפלסטיני ה12, והצעיר הפלסטיני ה7 שנהרגו במהלך הפגנות נגד הגדר. אלפי נוספים נפצעו.

ההפגנות מדוכאות באופן אלים על ידי הצבא למרות שאינן חמושות.

תגובת אנרכיסטים נגד גדרות: "במדינה בה הצבא רוצח מפגינים לא חמושים יום אחרי יום, איננו מופתעות שפעילים המפגינים נגד זה חוטפים מכות ונעצרים. אביב רשף אחראי באופן ישיר ובאופן מוסרי לרציחות בנעלין, ואנחנו נמשיך לדרוש את העמדתו לדין, וכמו כן נמשיך לתמוך באנשי נעלין, ולהתנגד ביחד איתם להמשך הכיבוש ולגזילת אדמותיהם."

מקורות

[עריכה]
ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.