לדלג לתוכן

עזרה:תיוג

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

בוויקיחדשות, תיוג הוא פעולה שבה כותב באתר (אנונימי או רשום), מסב את תשומת לִבו של משתמש ספציפי (רשום בלבד) להודעה מסוימת שנכתבה, על ידי יצירת קישור פנימי לדף המשתמש שלו. המשתמש המתויג מקבל הודעה שנראית כך בפינת ההודעות עם התוכן "X הזכיר אותך בדף Y".

נהוג להשתמש בתיוג בהודעות כאשר אתם חושבים שמישהו יכול להועיל/נדרש לדיון מסוים, או כאשר אתם מגיבים לדבר שכתב ואתם מעוניינים שישים לב למה שכתב.

ניתן לתייג גם יותר ממשתמש אחד בו־זמנית, אך לא יותר מחמישים משתמשים בהודעה.

תיוג בתוכן ההודעה[עריכה]

אם אתם מעוניינים לתייג מישהו, שלבו בהודעה שאתם כותבים את כינוי המשתמש שלו, בתוספת "משתמש" ונקודתיים לאחריו, ולקשר כמו קישור פנימי (שני סוגריים מרובעים). לדוגמה, כדי לתייג משתמש בשם "ליצן נחמד" תייגו אותו כך: [[משתמש:ליצן נחמד]].

כמו בכל קישור פנימי, יש אפשרות שבקישור יוצג תוכן אחר משם המשתמש, על ידי קו אנכי בין שם המשתמש לתוכן המוצג. לדוגמה: הקישור [[משתמש:ליצן נחמד|עמיתי היקר]] יוצג כ־עמיתי היקר.

חשוב לדעת: כדי שהתיוג יפעל, יש לחתום (~~~~) באותה עריכה שבה נעשה התיוג. כתיבת תיוג ללא חתימה לא תיתן חיווי למתויג, גם אם תתווסף חתימה לאחר מכן.

מה עושים אם תייגתי ושכחתי לחתום?[עריכה]

דבר ראשון – לא נורא, לא קרה כלום. קחו את ההודעה שכתבתם, הורידו אותה שורה אחת (לחיצה אחת על Enter בתחילת ההודעה), חתמו ולחצו על שמירה. כך התוכנה תתייחס לזה כאל הודעה חדשה ולא כשינוי בעריכה קיימת.

מה עושים אם כבר כתבתי הודעה ואני רוצה עכשיו להוסיף תיוג למשתמש?[עריכה]

אתם יכולים לכתוב הודעה נוספת (בסגנון "תיוג לליצן נחמד"), או שתקחו את ההודעה שכתבתם, הורידו אותה שורה אחת, מחקו את החתימה שלכם, וחתמו מחדש.

מה עושים אם תייגתי מישהו וגיליתי שלא קישרתי נכון לשם המשתמש שלו?[עריכה]

אותו הדבר. קחו את ההודעה, הורידו אותה שורה אחת, תקנו את שם המשתמש שלו, מחקו את חתימתכם וחתמו מחדש. אם בהודעה הראשונה תייגתם אנשים נוספים קחו בחשבון שהם יקבלו גם את התיוג השני, אז במקרה כזה כדאי פשוט להוסיף הודעה חדשה עם תיוג למשתמש המסוים.

תיוג בתקצירי עריכה[עריכה]

ניתן גם לתייג בתקצירי עריכה. אפשרות זו מיועדת – למשל – למקרה שערכתם עריכה, ואתם רוצים להסב את תשומת לבו של משתמש אחר לעריכה הזו. גם כאן, אופן התיוג כמעט זהה. יש לכתוב בתקציר קישור לשם המשתמש (ומובן שכאן אין צורך לחתום).

בעריכות שבהן משתמשים בכפתור "ביטול" או "שחזור", תיוג בתקציר עריכה לא עובד. לכן, אם מעוניינים לבטל גרסה תוך הפניית תשומת לבו של משתמש אחר, יש לשחזר אחורה באמצעות סרגל הגרסאות ולהוסיף בתקציר העריכה את הקישור לשם המשתמש.

בתקצירי עריכה ניתן לתייג לא יותר מחמישה משתמשים, בניגוד לעריכה רגילה, שבה ניתן לתייג עד 50 משתמשים.

תיוג אינו עובד בתקצירי פעולת יומן, כגון העברת דף או מחיקתו.

שימוש מושכל בתיוג[עריכה]

התיוג הוא כלי מועיל, אך הפרזה בו עלולה להיות מטרד. אם אתם בדיון סדיר עם מישהו בדף מסוים, סביר להניח שהוא עוקב אחרי הדף וישים לב למה שעניתם לו. אין טעם לתייג אותו בכל תשובה שאתם עונים לו. מובן שאם חלף זמן מהדיון, או שאתם רוצים להסב את תשומת לבו באופן מיוחד ניתן לתייג.

אפשרויות נוספות[עריכה]

ניתן גם לתייג באופן מקוצר על ידי שימוש בתבנית {{א}}, כך: ליצן נחמד המדובר יתויג {{א|ליצן נחמד}}, והתוצאה תיראה ליצן נחמד. גם כאן, ניתן ליצור תצוגה שונה מהקישור על ידי {{א|ליצן נחמד|ליצן קטן}} והתוצאה תיראה ליצן קטן.

קיימת גם תבנית {{תגובה ל}}, שמאפשרת תיוג מספר משתמשים (עד שלושה) בבת אחת, וכמו כן, היא מוסיפה ": " (נקודתיים ורווח) אחרי שם המשתמש האחרון.

אם אינכם מעוניינים לקבל התראות על אזכורים, ניתן להשתיק אותם בהעדפות ← הודעות בהסרת סימון ה־ ליד האפשרות תיוג. ניתן גם באותה האפשרות להגדיר כי התראות על אזכורים יגיעו לדוא"ל (אם הגדרתם כזה בחשבונכם), לפינת ההודעות באתר, לשניהם או לא לאף אחד מהם.

ניתן גם להשתיק התראות ממשתמשים מסוימים, על ידי הוספת הכינוי שלהם (ללא התחילית "משתמש:") ל־משתמשים מושתקים. המושתקים לא יֵדעו שהשתקתם אותם.

ניתן לקבל חיווי האם תיוג הצליח או נכשל. כדי לקבל חיווי זה יש לסמן בתפריט ההודעות – באפשרות "אזכור שנכשל" או "אזכור שהצליח". לעת עתה החיווי על הצלחת תיוג או כישלונו פועל רק על תיוגים בתוכן העריכה ולא על תיוגים בתקצירי עריכה.