עזרה:חשבון חדש

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

ההרשמה לוויקיחדשות היא פשוטה ודורשת פרטים מינימליים, שם משתמש וסיסמה בלבד. ההרשמה לוויקיחדשות כדאית ממספר סיבות, אך דף עזרה זה מתרכז בכיצד לפתוח חשבון חדש בלבד. למידע נוסף לגבי הכדאיות, ראו דף "למה ליצור חשבון?".

לחצו כאן על מנת להירשם.

איך ליצור חשבון חדש[עריכה]

בקצה השמאלי של ראש הדף ישנו קישור "הרשמה/כניסה לחשבון". לחיצה על קישור זה יוביל אתכם לדף כניסה לחשבון רשום. כדי ליצור חשבון חדש, לחצו על הקישור "אתם מוזמנים להירשם". כעת תוצג בפניכם טופס פתיחת חשבון חדש. שלושת השדות הראשונים הם שדות חובה, והאחרון היא רשות. להלן מידע נוסף לגבי השדות שלפניכם:

שם משתמש
כאן יש להזין את שם המשתמש החדש שלכם. בבחירת השם קחו בחשבון את הקווים המנחים הבאים:
 • שם המשתמש ישמש אתכם בשיחות עם משתמשים אחרים ולכן עליו להיות מובן ונוח.
 • אין לכלול בשם המשתמש תווים מיוחדים, כגון ניקוד, תווים בלתי נראים או תווים שאינם על המקלדת.
 • אין לבחור שמות פוגעניים או שמות ארוכים וחסרי משמעות (לדוגמה: אר525ענבהץנרגשיפאעג234K32). שמות כאלה מהווים מטרד לקהילה.
 • אין לבחור שמות שמהווים פרסומת למוצר, לאדם או לגוף כלשהו.
 • אין להתחזות לאישים מוכרים או למשתמשים אחרים בקהילה.
משתמשים שיבחרו שמות שמפרים את הקווים המנחים צפויים להיחסם לצמיתות.
סיסמה
יש להקליד את הסיסמה הרצויה לכם. רצוי שהיא תהיה מעל 4 תווים, ושתהיה קשה לניחוש, (לא 1234, למשל). אינכם יכולים לבחור בסיסמה זהה לשם המשתמש שלכם.
הקישו סיסמה שוב
בתיבה זו יש להקליד בשנית את הסיסמה שהקלדתם בתיבת הטקסט הקודמת.
דואר אלקטרוני
הקלדת דואר האלקטרוני הוא רשות. עם זאת אנו ממליצים כן להזין כתובת דואר אלקטרוני כיוון שהוא יקל על הדו-שיח בינינו ויאפשר לקבל את הסיסמה במידה שתשכחו אותה. הכתובת תהיה חסויה בפני משתמשים אחרים, אך ניתן לקבוע בהגדרות החשבון כי הכתובת תהיה גלויה.
אם תזינו כתובת דואר אלקטרוני, תשלח אליכם בקשה לאשר את הכתובת. שימו לב: גם ללא האישור תוכלו להשתמש בחשבונכם כרגיל, אולם דברי דואר לא יישלחו לכתובתכם עד לאישור הכתובת.

לאחר שמילאתם את הטופס, לחצו על הכפתור "צור משתמש חדש".

כעת יש לכם חשבון חדש בוויקיחדשות. בקצה השמאלי של ראש הדף השתנה הקישור לדף ההרשמה במספר קישורים לדפים אישיים שלכם:

דף המשתמש שלכם[עריכה]

דף משתמש הוא דף המשמש למספר מטרות, ביניהם הצגת מידע על עצמכם, רשימת מטלות, רשימת קישורים שימושיים ומעין ארגז חול. למידע נוסף, ראו כאן.

דף השיחה שלכם[עריכה]

בדף השיחה שלכם יכולים משתמשים אחרים להגיב על פעולותיכם, ולשוחח עמכם.

 • לאחר שמשתמשים כותבים לכם הודעה, ניתן יכול לענות בעזרת כתיבת נקודתיים : בהתחלת השורה, ואז כתיבת התגובה שלך. אין צורך להתחיל כותרת חדשה בכל תגובה.
 • נהוג להמשיך שיחה במקום בו התחילה, ולכן יש להגיב להודעה באותו דף שיחה.
 • כדי שיידעו מי הפונה בתגובה, יש לחתום באמצעות ארבעה סימני זרקא (~~~~). כאשר תשמרו את הדף, השרת של ויקיחדשות הופך את הסימנים לשם המשתמש שלך, לתאריך ולשעה בהם כתבת את התגובה. כדי לחתום בשם המשתמש בלבד, ללא תאריך ושעה, כתבו שלושה סימני זרקא. ניתן גם לעצב את חתימתך, ראה עזרה:חתימה.

למידע נוסף, ראו כאן.

העדפות[עריכה]

בדף ההעדפות ניתן לקבוע את העדפותיכם. למידע נוסף ראו כאן.

רשימת המעקב שלכם[עריכה]

רשימת המעקב מאפשרת לעקוב אחר שינויים שנעשו בדפים מסוימים לפי בחירתכם. מעל כפתור "תצוגה מקדימה" בדפי העריכה ישנה אפשרות "מעקב אחרי דף זה". סימון האפשרות תוסיף את הדף לרשימת המעקב שלכם לאחר שמירת הדף. לאחר מכן, כאשר יבוצעו שינויים בדף שסימנתם, באפשרותכם לראות זאת בלחיצה על "רשימת המעקב שלי" שבראש כל דף ולבדוק את השינוי שנעשה.

התרומות שלכם[עריכה]

ניתן לצפות בתרומותיכם על ידי לחיצה על קישור "התרומות שלי" שבראש כל דף. משתמשים אחרים גם יכולים לצפות ברשימה זו (קישור מופיע בדף המשתמש, בתיבת הכלים בצד שמאל - "תרומות המשתמש").

כניסה לחשבון[עריכה]

אם אינכם בחשבונכם, יש לבצע מספר פעולות פשוטות כדי להיכנס לחשבונכם:

 1. לחצו על הקישור "הרשמה/כניסה לחשבון" שבראש הדף.
 2. הזינו את שם המשתמש ואת הסיסמה (ניתן לסמן את האפשרות "זכור את הסיסמה" כדי להיכנס אוטומטית לחשבון בכל כניסה לדף בוויקיחדשות).
 3. לחצו על כפתור "כניסה לחשבון".