שיחת משתמש:Tomer T

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
(הופנה מהדף שיחת משתמש:תומר ט)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך בואך לוויקיחדשות![עריכה]

שלום וברוך בואך לוויקיחדשות – אתר החדשות החופשי הראשון. ויקיחדשות הוא מאגר חדשות חופשי ופתוח שכל אחד יכול לא רק לקרוא ולהיעזר בו, אלא גם לערוך אותו.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

 • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לשפר במאמר שקראת, אתה יכול לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי). לפרטים נוספים ראה: איך לערוך דף, סיוע לגבי עריכות "נעלמות". כדאי גם שתעיין במדריך לעיצוב דפים.
 • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיחדשות, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על המאמר. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של המאמר. ניתן להוסיף בקלות הערה לדף השיחה באמצעות לחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש דף השיחה.
 • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~). סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיחדשות לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
 • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיחדשות יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
 • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
 • קבלת עזרה: אם אתה זקוק לעזרה נוספת אתה יכול לקרוא את דפי העזרה. אם אתה רוצה לשאול שאלה כללית הקשורה לוויקיחדשות (מדיניות, נהלים וכד'), אתה מוזמן לעשות זאת במזנון. אם יש לך שאלה ספיציפית, או שאתה זקוק לעזרה בנושא מסוים, אתה מוזמן לפנות לדלפק הייעוץ.
 • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיחדשות חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אסור להעלות לוויקיחדשות תמונות שמצאת סתם כך בשיטוט באינטרנט, אלא יש לברר מי אוחז בזכויות היוצרים עליהן והאם הוא מרשה את השימוש בהן. במקרה של ספק אתה מוזמן לפנות לדלפק הייעוץ.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הויקיכתבים. בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)
בברכה,
‏– rotemlissשיחה 20:01, 14 בנובמבר 2007 (IST)[תגובה]

מה אפשר לעשות בוויקיחדשות[עריכה]

 • לכתוב כתבות! ישנן שלוש דרכים לבצע זאת:
 1. האחת היא איסוף ומחזור ידיעות מאתרי חדשות אחרים, תוך שכתובם כדי להמנע מהפרת זכויות יוצרים. הדבר פשוט מאוד ולוקח, אחרי נסיון-שניים, כעשר דקות לכל היותר.
 2. לתרגם כתבות מוויקיחדשות האנגלית (או כל שפה אחרת).
 3. לכתוב דיווחים מקוריים. היית עד לאירוע חדשותי? צפית במשחק כדורגל? מכיר מישהו חשוב? ראיין/כתוב/הקלט/תחקר/תעד וכתוב כאן.
 • תחזוקה - צריך לסדר את הקטגוריות, לכתוב מדריכים טכנים בסיסיים על ויקי ועוד. ראה גם ויקיחדשות:דסק חדשות#קריאה לדגל.
 • עריכות "קטנות" אך מועילות - הוספת תמונות, תיקוני קישורים פנימים וחיצוניים, תיקון תקלדות ועוד.
 • יצירת דפים מרכזים. ראה לדוגמה את פרשת קצב.
 • לקרוא חדשות ולתת ביקורת עמיתים לכותבים, שלא נזכיר כמה טפיחות על השכם.

אשמח לעזור בכל שאלה שהיא. זהר דרוקמן 23:41, 14 בנובמבר 2007 (IST)[תגובה]

תודה, זהר, על העזרה והמידע המועיל. ייתכן שאני אהיה עורך "רציני" כאן עם הזמן, אבל בינתיים עיקר תרומתי הוא, כמובן, באנציקלופדיה. תומר ט 14:58, 17 בנובמבר 2007 (IST)[תגובה]