שיחת משתמש:LightBringer

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך בואך לוויקיחדשות!

שלום וברוך בואך לוויקיחדשות – אתר החדשות החופשי הראשון. ויקיחדשות הוא מאגר חדשות חופשי ופתוח שכל אחד יכול לא רק לקרוא ולהיעזר בו, אלא גם לערוך אותו.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לשפר במאמר שקראת, אתה יכול לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי). לפרטים נוספים ראה: איך לערוך דף, סיוע לגבי עריכות "נעלמות". כדאי גם שתעיין במדריך לעיצוב דפים.
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיחדשות, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על המאמר. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של המאמר. ניתן להוסיף בקלות הערה לדף השיחה באמצעות לחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש דף השיחה.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~). סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיחדשות לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיחדשות יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • קבלת עזרה: אם אתה זקוק לעזרה נוספת אתה יכול לקרוא את דפי העזרה. אם אתה רוצה לשאול שאלה כללית הקשורה לוויקיחדשות (מדיניות, נהלים וכד'), אתה מוזמן לעשות זאת במזנון. אם יש לך שאלה ספיציפית, או שאתה זקוק לעזרה בנושא מסוים, אתה מוזמן לפנות לדלפק היעוץ.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיחדשות חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אסור להעלות לוויקיחדשות תמונות שמצאת סתם כך בשיטוט באינטרנט, אלא יש לברר מי אוחז בזכויות היוצרים עליהן והאם הוא מרשה את השימוש בהן. במקרה של ספק אתה מוזמן לפנות לדלפק היעוץ.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הויקיכתבים. בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)
בברכה,
‏– rotemlissשיחה 18:34, 16 במאי 2007 (IDT)[תגובה]

ויקיפדיה[עריכה]

כל הכבוד על תרומתך לוויקיחדשות, אולי כדאי לקשר מתבנית:חדשות ואקטואליה לכתבות שאתה כותב על מנת שהרבה אנשים יזכו לראותן, ולגלות שוויקיחדשות מתעוררת לחיים... שיהיה יום טוב, תומאס 20:46, 17 במאי 2007 (IDT)[תגובה]

לא, זה לא מתאים. זה מתאים אם יש לנו ידיעה גדולה ומרשימה, או ידיעה שאין לה סיקור אחר (או שהיא הסיקור הראשון). אחרת סביר יותר, עדיין, לקשר לכתבות העיתונאיות המקצועיות. על הקישור לויקיחדשות לחזור בזכות ולא בחסד, אחרת לא עשינו דבר. על זה תוסיף שאתה רק תרגיז את אלו שטענו (ובצדק) שיש להוריד את הקישור. זהר דרוקמן 21:05, 17 במאי 2007 (IDT)[תגובה]
הידיעות שהוא כתב כתובות באופן טוב מאוד (ולא רק בגלל הנושא) והן ראויות להיות מקושרות מוויקיפדיה. תומאס 22:22, 17 במאי 2007 (IDT)[תגובה]
אין לי תלונות על איכות הכתיבה. הבעיה היא האורך, מידת העדכון ומידת המקצועיות. בכלל, אין מקום לקשר לויקיחדשות מתיבת האקטואליה בויקיפדיה עבור כתבה שמשתמשת בכתבות אחרות כמקור. זה לא עסק... זהר דרוקמן 22:33, 17 במאי 2007 (IDT)[תגובה]

תמונה:Caraza.jpg[עריכה]

אהלן. מאיפה נלקחה התמונה הזו? אני חושש מאוד שיש למוחקה. זהר דרוקמן 21:57, 17 במאי 2007 (IDT)[תגובה]

התמונה נלקחה מהאתר וואלה. LightBringer 15:09, 18 במאי 2007 (IDT)[תגובה]
אז כמה דברים:
  1. אי אפשר להשתמש בתמונות מאתר וואלה - זה לא שימוש הוגן ולכן מהווה הפרת זכויות יוצרים. טוב עשה תומאס כשסימן אותה למחיקה והחליפה בתמונה אחרת.
  2. להבא, אם אתה מעלה תמונה שאיננה פרי מצלמתך - אנא ציין את המקור ממנו לקחת.
  3. עכשיו אני יודע מה דף המדיניות הראשון שיש לתרגם/לייבא/ליצור - זכויות יוצרים על תמונות וטקסט. זהר דרוקמן 17:26, 18 במאי 2007 (IDT)[תגובה]