לדלג לתוכן

שיחת משתמש:מקף

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
הוספת נושא
מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
תגובה אחרונה: לפני שנה מאת Neriah בנושא די
שלום, מקף, וברוך בואך לוויקיחדשות! להלן כמה הנחיות וכללים שיסייעו לך להשתלב בוויקיחדשות:
עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לשפר בכתבה שקראת, ניתן לעשות זאת, ואפילו כדאי לעשות זאת. לחיצה על הלשונית "עריכה" בראש העמוד תאפשר לך לתקן כמיטב הבנתך (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי). לפרטים נוספים: איך לערוך דף, סיוע לגבי עריכות "נעלמות".
דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיחדשות, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על המאמר. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הדף. ניתן להוסיף בקלות הערה לדף השיחה באמצעות לחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש דף השיחה.
זכויות יוצרים: אין להכניס לוויקיחדשות חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אסור להעלות לוויקיחדשות תמונות שמצאת סתם כך בשיטוט באינטרנט, אלא יש לברר מי הם בעלי זכויות היוצרים עליהן והאם הם מרשים את השימוש בהן. במקרה של ספק ניתן לפנות לדלפק הייעוץ.
עזרה: אם ברצונך בעזרה נוספת ניתן לקרוא את דפי העזרה. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה לוויקיחדשות (מדיניות, נהלים וכד'), נזמין אותך לעשות זאת בדסק החדשות. אם יש לך שאלה ספיציפית, או שיש צורך בעזרה שלא כוסתה בדפי העזרה, נשמח לסייע בדלפק הייעוץ.

בברכה, כובש המלפפונים (שיחה) 17:20, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה

ברוך הבא!

[עריכה]

ברוך הבא מקף! אני מאחל לשנינו שיתוף פעולה פורה באתר. קריצה כובש המלפפונים (שיחה) 17:20, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה

גם אני!😄

האמת שבמיוחד מורגש כאן החוסר בתשתיות טכנולוגיות.
אני חושב שאתחיל לייבא עם הזמן תבניות, כשלב ראשון, תוך יצירת קטגוריה ויקיחדשות: תבניות מיובאות לצורכי תחזוקה. מקף (שיחה) 17:26, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה
@כובש המלפפונים – טוב, אז ככה, דו"ח פעולה של היום ומטרות קרובות😅:
----
בוצע בוצע:
 • יצרתי תבניות בסיסיות רבות
 • כתבתי כתבה חדשה
 • פניתי לדיסקורד הוויקיפדי וביקשתי שכל אחד יכתוב כתבה אחת כל ערב.
---
בעתיד:
 • ראה את ההבדל הזה בW:תבנית:חדשות ואקטואליה: אני מציע שנשתדל להתאים את התבנית לפה ואותנו למה שכבר יש שם. ככה, נוכל להגביר את הטראפיק לאתר. בנוסף, אנחנו צריכים להשתדל לכתוב כתבות על ערכים אקטואליים, כך שנוכל לקשר מהם לכאן באמצעות {{מיזמי ויקיפדיה}}. שתי הפעולות האלו ייתכן שיוכלו להעלות את האתר במנועי החיפוש השונים.
 • מועדון החברים יוכל להיות משמעותי מאוד בבניה ההתחלתית באתר.
 • אם בעוד שבוע נצליח להתקדם וכבר תהיה כמות יפה של כתבות, יש אפשרות לפנות לקרן ויקימדיה, ולבקש מהם כמה דברים:
  1. מישהו טכני או קבוצה כלשהיא בקרן העולמית שיוכל ללוות אותנו בטיפול בבאגים שונים (למשל – משהו משמעותי שמפריע לי זה הקיצורים כמו "תב:", "ש:" וכו'). אולי הוא יוכל לעזור לנו גם עם {{עדכונים}} הבעייתית (שמציגה רק plain text), ועם ייבוא של תבניות ויחידות מוויקיפדיה העברית.
   *ייתכן שבנוגע לעדכונים ולייבוא נצטרך לגייס למאמץ בעלי ידע טכני (למשל עורכי ממשק) מוויקיפדיה העברית.
  2. יצירה של קורסים לכתיבה בוויקיחדשות לתלמידי תקשורת במכללות השונות, ממש כמו המיזמים האקדמיים בוויקיפדיה העברית. 100 סטודנטים ממכללות שונות שיושבים וכותבים כתבה אחת ביום זה שמיים וארץ. זה יהיה חלום.
  3. כשיתפוס עוד טיפה תאוצה – פנייה לגוגל, שיאפשרו להוסיף כתבת ויקיחדשות לגוגל חדשות, בעדיפות להתממשקות אוטומטית או ידנית דרך ויקינתונים למזהה המקבץ של הכתבות (גוגל חדשות מקבץ כותרות לפי נושאים דומים, אז שיצרפו גם אותנו).
 • אפשרויות נוספות – 1sitenotice בוויקיפדיה בכפוף להחלטת הקהילה במזנון, 2הוספה יזומה של כתבות מאיתנו לרוטר (בלי להציף, כדי שזה לא ייתפס כניסיון "לגנוב" מהם קוראים – עדיין לשני האתרים יש פונקציות שונות), יצירת חשבון טוויטר וערוץ טלגרם (בעדיפות למשהו אוטומטי עם RSS, אפשר לבקש מהקרן עזרה בתפעול).
----
מקף🙂 מקף (שיחה) 20:47, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה
מקף, אין לי איך להודות לך! השקעת מעל ומעבר בפיתוח ובהחייאת האתר. אפילו לא העליתי בדמיוני שויקיחדשות תשוב לפעילות במהירות רבה, לכן כולי תודה! חיוך
כמה דברים:
 1. מאוד מצאו חן בעיניי שניים מרעיונתיך:
  1. עריכת סדנות מטעם הקרן לשם כתיבה בוויקחדשות. אני מכיר ויקיפד המנחה סדנות לעריכה בוויקיפדיה. אפגוש אותו ביום חמישי, אז אשאל אותו מה דעתו על כך והאם אפשר יהיה ליצור קשר עם הקרן בנושא.
  2. לקשר מהתבנית הוויקיפדית "חדשות ואקטואליה" לוויקיחדשות. עד כה צוינו בתבנית המקורות שמהם מגיעים הדיווחים. להבא, נוכל לקחת אותם וליצור כתבות בוויקיחדשות בהסתמך עליהם.
 2. גם אותי הטריד אי קיומם של הקיצורים "תב:", "וק:" וכו' בוויקיחדשות. אינני זוכר מתי נוספו הקיצורים הללו לוויקיפדיה, אם כי למיטב זכרוני בשנים עברו הם לא היו קיימים. כמו כן, וכן אינני יודע מי יצר אותם וכיצד הם נוצרו, אך מאז שגיליתי אותם הם סייעו לי רבות. כך למשל, הכנסתי את הקיצור "מש:" לחתימה הוויקיפדית, כדי לחסוך בבתים. מה גם שהקיצורים הללו אינם קיימים באתרי ויקי אחרים, כגון "ויקיספר" ו"ויקימילון". אברר על כך ואשוב אליך!
 3. בפסקה החדשה שיצרת במזנון נוכל להוסיף את השאלה על שימוש בכתבות מויקיחדשות כהערות שוליים. אני בעד הרעיון. להערכתי, לא אמורה להיות עם כך בעיה. בערכים על התנ"ך ישנן, לעתים קרובות, הערות שוליים המפנות לקטע הרלוונטי בוויקיטקסט. ראה לדוגמה את נאום רבשקה.
 4. כמו כן, ראיתי שבתוך שרת הדיסקורד של ויקיפדיה נפתחה מחלקה חדשה לחברי מועדון החברים. תודה רבה על שביקשת לפתוח אותה.

בברכה, כובש המלפפונים (שיחה) 21:53, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה
איזה כיף לנו, מדהים😇
אגב, הצטרפו עוד מספר לא מבוטל של משתמשים שכבר יצרו כמה כתבות, בנוסף לעוד כמה בתכנון – אז אפשר להמשיך תכנונים משותפים גם בסדק, אם תרצה (ארכבתי ממנו היום את כל הדברים שהיו בו). מקף (שיחה) 21:59, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה
נשמע מצוין! בדיוק הגשתי שם בקשה למינוי שלי כמפעיל מערכת. תרצה לבקש גם? כובש המלפפונים (שיחה) 23:07, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה
ראיתי, כתבתי שם – בכיף🙂 מקף (שיחה) 23:09, 13 במרץ 2022 (IST)תגובה

היערכות לקראת הלוויית הרב חיים קנייבסקי

[עריכה]

היי. אין לי עדיין הרשאות, אבל צריך להעביר ל"קניבסקי", כפי שמופיע בכל יתר המקומות. תודה. תאו הארגמן (שיחה) 10:16, 20 במרץ 2022 (IST)תגובה

זו ההרשאה האוטמטית הזו של "ותיק" או שאפשר לטפל בזה ידנית?
בכל מקרה, צודק – מבצע. מקף (שיחה) 10:19, 20 במרץ 2022 (IST)תגובה
"ותיק" להבנתי. משער שקבלת הרשאה של בדוק עריכות אוטומטית או בדומה לכך תאיין את הבעיה... תאו הארגמן (שיחה) 10:21, 20 במרץ 2022 (IST)תגובה
אז כדאי, @Neriah – תוכל לעזור לנו? מקף (שיחה) 10:22, 20 במרץ 2022 (IST)תגובה
בדקתי בעבר, והרשאת בדוק לא תאפשר לך את זה. במידה והיה לנו בירוקרט, הוא היה יכול להוסיף לך את הרשאת משתמש מאומת. בכל אופן, עוד כמה ימים תקבל אוטומטית את ההרשאה. Neriah (שיחה) 23:38, 20 במרץ 2022 (IST)תגובה
אמתין בסבלנות. למה אין פה בירוקרט? תתנדב ;) תאו הארגמן (שיחה) 13:24, 21 במרץ 2022 (IST)תגובה

שלום

[עריכה]

שלום! איתן טרנופולסקי (שיחה) 13:35, 29 באפריל 2023 (IDT)תגובה

שלום @איתן,
אני זמין יותר בדף שיחתי בוויקיפדיה העברית. —מקף 22:07, 29 באפריל 2023 (IDT)תגובה
אני יודע. איתן טרנופולסקי (שיחה) 14:51, 30 באפריל 2023 (IDT)תגובה

די

[עריכה]

אולי תכבה את מסנן 120 שיצרת, בגלל שהוא מגביל עריכות של חניכים. אם לא, אז תסביר לי למה יצרת את המסנן הזה. איתן טרנופולסקי (שיחה) 16:46, 23 במאי 2023 (IDT)תגובה

@איתן טרנופולסקי נא לא לערב בין המיזמים, פנה אליו בויקיפדיה. נריה - 💬 - 22:04, 23 במאי 2023 (IDT)תגובה